آخرین اخبار روز ایران و جهان را در این سایت بخوانید.

اخبار روز ایران و جهان

اخبار مهم از اینترنت پرسرعت

بازدید : 457 |
درباره : اجتماعی , علمی , |
تاریخ : شنبه 22 بهمن 1390 زمان : 17:48

قرارداد اینترکانکشن با همراه اول امضا شده و هم اکنون ارتباط پیامکی بین تلفن ثابت و همراه اول نیز برقرار است....

فارس:معاون توسعه و مهندسی مدیر عامل شرکت مخابرات تهران از ارائه رایگان سرویس IPTV در منطقه ۲ تهران، نصب ۱. ۵ میلیون پورت ADSL در سال آینده و پیش بینی افزایش استفاده از پیامک تلفن ثابت خبر داد و گفت: عمده فعالیت مخابرات تهران، بستر سازی برای پورت پر سرعت است نه ADSL.

سمیع ‌الله صادقی در خصوص سرویس پیامک تلفن ثابت، اظهار داشت: هم اکنون سرویس پیامک تلفن ثابت فعال است.


وی در خصوص برقراری ارتباط پیامک تلفن ثابت با اپراتورهای تلفن همراه، گفت: قرارداد اینترکانکشن با همراه اول امضا شده و هم اکنون ارتباط پیامکی بین تلفن ثابت و همراه اول نیز برقرار است.

معاون توسعه و مهندسی مدیر عامل شرکت مخابرات تهران افزود: برای برقراری ارتباط سرویس پیامک تلفن ثابت با اپراتور دوم تلفن همراه نیز مذاکراتی انجام شده اما این مذاکرات نهایی نشد.

*پیامک تلفن ثابت سرویس همچنان بی‌اقبال

صادقی در خصوص مشکلات همه‌گیر نشدن سرویس ارسال پیامک روی تلفن ثابت، تصریح کرد: مشکل عمده در سرویس پیامک تلفن ثابت، نداشتن گوشی تلفن ثابت است.

وی ادامه داد: در حال حاضر گوشی تلفن ثابت با امکان ارسال و دریافت پیامک با حداقل قیمت ۲۵ هزار تومان در بازار وجود دارد؛ اما مدل‌ها متنوع نیست.

*ارسال ماهیانه ۲ میلیون پیامک تلفن ثابت با نرم افزار ابداعی مخابرات

معاون توسعه و مهندسی مدیر عامل شرکت مخابرات تهران افزود: برای حل این مشکل، خواستیم از کامپیو‌تر به جای گوشی تلفن استفاده کنیم.

صادقی توضیح داد: در این رابطه، چند روش نرم افزار ثابت، نرم افزار وب پایه و صندوق صوتی و پیامکی شماره‌های مختصر شده، ارائه شد.

وی گفت: در روش نرم‌افزاری کاربر باید یک نرم افزار به نام «پیاثا» را از سایت شرکت مخابرات تهران دانلود و روی کامپیو‌تر خود ذخیره کند؛ این روش علیرغم را‌ه اندازی، هنوز کاملا عملیاتی نشده است.

خبرنگار فارس پرسید: با توجه به اینکه چند ماهی از معرفی نرم‌افزار «پیاثا» می‌گذرد، ‌ تقریبا در هر ماه چه تعداد پیام کوتاه از طریق این نرم افزار جه به جا می‌شود؟

صادقی گفت: در حال حاضر در هر ماه حدود یک و نیم میلیون تا دو میلیون پیام کوتاه با این نرم‌افزار ارسال و دریافت می‌شود؛ در ماه گذشته نیز ۲ میلیون پیام کوتاه مبادله شده است.

*۳هزار نفر گوشی تلفن ثابت با قابلیت ارسال پیامک دارند

معاون توسعه و مهندسی مدیر عامل شرکت مخابرات تهران تصریح کرد: روش دوم، روش «وب بیس» است که کاربر باید از شرکت مخابرات نام کاربری و پسورد بگیرد؛ این روش نیز علیرغم نهایی شدن هنوز عملیاتی نشده است.

وی گفت: عملیات راه‌اندازی هر دو سرویس به اتمام رسیده؛ اما منتظر بودیم که هر دو با هم آغاز به کار کند.

صادقی افزود: روش سوم، «یکی شدن صندوق صوتی و پیامکی در شماره‌های مختصر شده» است.

وی توضیح داد: در این روش شماره تلفن و صندوق ارسال و دریافت پیامک در شماره‌های مختصر شده ۴ و ۵ رقمی یکی می‌شود که کاربر باید از شرکت مخابرات یوزرنیم و پسورد بگیرد.

وی گفت: پیش بینی می‌کنیم که استقبال از این امکان جدید، زیاد باشد.

خبرنگار فارس پرسید: هم اکنون چه تعداد کاربر، گوشی تلفن با امکان ارسال و دریافت پیامک را خریداری کرده‌اند.

صادقی در این خصوص، گفت: در حال حاضر تعداد دارندگان گوشی با این امکان، درصد خوبی را ندارد و هم اکنون حداکثر ۲ هزار نفر تا ۳ هزار نفر این گوشی‌ها را خریداری کرده‌اند.

*تا پایان سال ۶۰۰ هزار پورت پر سرعت نصب شده داریم

صادقی در پاسخ به سوال خبرنگار فارس که پرسید: برنامه‌ آتی شرکت مخابرات تهران برای راه‌اندازی سرویس اینترنت پرسرعت، چیست، گفت: تا پایان سال جاری باید ۶۰۰ هزار پورت پر سرعت نصب شده در تهران داشته باشیم.

معاون توسعه و مهندسی مدیر عامل شرکت مخابرات تهران ادامه داد: هم اکنون حدود ۱۵۰ هزار تا ۱۶۰ هزار پورت در حال کار است و حدود ۳۰۰ هزار پورت پرسرعت نصب شده داریم که باید تا پایان سال به ۶۰۰ هزار پورت برسد.

وی در خصوص برنامه شرکت مخابرات تهران برای توسعه سرویس ADSL در سال آینده نیز، گفت: برنامه سال آینده هنوز از سوی شرکت مخابرات ایران به مخابرات تهران اعلام نشده است.

وی توضیح داد: اما با توجه به برنامه امسال، پیش بینی می‌کنیم که نصب ۱ میلیون تا ۱. ۵ پورت به عنوان برنامه در نظر گرفته شود.

* مخابرات، لایه دسترسی را از کابل مسی به سمت فیبر نوری می‌برد

صادقی، طرح GPAN را از دیگر پروژه‌های در دست اجرای معاونت توسعه و مهندسی شرکت مخابرات تهران نام برد و گفت: در این طرح که مدلی از فناوری FTTX (انتقال از طریق فیبر نوری) است، شرکت مخابرات تکنولوژی لایه دسترسی (acsess) را به سمت فیبر نوری می‌برد.

وی توضیح داد: این طرح شامل ۳ لایه «انتقال فیبر به داخل منزل»، «انتقال فیبر در پشت در منزل» و «انتقال فیبر در خیابان» است که در طرح GPAN سعی شده تا فیبر نوری به سمت خانه‌ها نزدیک شود.

معاون توسعه و مهندسی مدیر عامل شرکت مخابرات تهران تصریح کرد: به این ترتیب طول کابل مسی کاهش می‌یابد که کاهش کابل مسی، در بهبود کیفیت سرویس موثر خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: همچنین با کاهش کابل مسی و افزایش استفاده از فیبر نوری، دیگر در رابطه با توسعه مشترکان مشکلی وجود نخواهد داشت؛ زیرا توسعه در فیبر نوری بسیار آسان‌تر خواهد بود.

*عمده فعالیت مخابرات تهران، بستر سازی برای پورت پر سرعت و نه ADSL

صادقی در پاسخ به این سوال که «این طرح هم اکنون در چه مرحله‌ای قرار دارد»، گفت: در حال حاضر برای شروع، این طرح در مناطق ۲ و ۸ مخابراتی تهران در حال اجرا است و در فازهای بعدی برای سایر مراکز مخابراتی تهران نیز اجرایی خواهد شد.

وی گفت: در مرحله بعدی ایجاد دسترسی فیبر نوری نیز از کشیدن فیبر تا پشت در خانه‌ها، به داخل منازل پیش خواهیم رفت که ممکن است این مرحله در چند سال آینده اتفاق افتد.

معاون توسعه و مهندسی مدیر عامل شرکت مخابرات تهران افزود: هم اکنون تجهزات طرح GPAN در تهران، سفارش شده است؛ طرح‌های چند مرکز نیز تهیه شده است و اقدامات اجرایی در حال آغاز است.

وی یادآور شد: علاوه بر این، در حال حاضر ممکن است در مراکزی که توسعه زیادی در دست انجام است، نیز از این روش استفاده کنیم.

معاون توسعه و مهندسی مدیر عامل شرکت مخابرات تهران تاکید کرد: در حال حاضر عمده فعالیت شرکت مخابرات تهران، در زمینه بستر سازی برای پورت پر سرعت و نه ADSL است.

وی ادامه داد: محور فعالیت‌های بعدی، ارائه تمام سرویس‌ها از جمله صوت، دیتا و تصویر روی این پورت خواهد بود که این کار نیز در سال‌های آینده با نوسازی تجهیزاتی که هم اکنون نصب می‌شود، قابل انجام است.
برچسب ها : اینترنت , مخابرات , پرسرعت , تلفن , ADSL , پيامك , سرويس ,
نویسنده : مدیر | نظرات ()

اخبار مرتبط

آخرین خبرها

اسامی داوران هفته نخست لیگ برتر اعلام شد
حمله بی‌سابقه پروین به وزیر
طرح تشکیل استان آذربایجان مرزی
حسین فریدون پنجم شهریور محاکمه می شود
هانیه توسلی هم در تلویزیون ممنوع شد
تلاش بغداد برای کاهش تنش تهران لندن
اتحادیه املاک کرج: خانه ارزان شد اما اجاره پایین نیامد
قلعه نویی: اگر فحاشی 100 هزار نفر خوب است آن را به حسن زاده تقدیم می کنم
دروازه بان برزیلی برای حضور در تیم گیتی پسند وارد ایران شد
دزدی هنگفت از جنیفرلوپز
احتمال صدور حکم سه سال حبس برای نجفی
بویینگ 80 فروند هواپیما به ایران می‌فروشد
دوقلوهای داعشی مادر خود را سر بریدند!
واکنش‌ ها به نتایج همه پرسی در انگلیس
رقم کمک هزینه مسکن نمایندگان مجلس
سود وام مسکن کاهش یافت
راز قتل بازیکن سایپا
شبکه "من و تو" جای سالار عقیلی نیست!
مذاکره هوایی ایران و آمریکا کلید خورد
قیمت روز خودروهای وارداتی در بازار+ جدول
کاهش 100 هزار تا 6 میلیونی قیمت خودرو
حضور ناو جنگی ائتلاف دریایی خلیج عدن در ۵ مایلی کشتی «ایران شاهد»
تولید یک هواپیمای جدید 70 نفره در ایران
قیمت دیپلم و لیسانس و دکترا در بازار آزاد!
شش دلیل برای خوردن شکلات تلخ
خواهرزاده فردین در سریال درحاشیه+ تصاویر
چهار باور غلط درباره دویدن
اوباما: ایران بایدبخشی‌از راه‌ حل‌ یمن باشد
ادامه روند کاهشی قیمت اوراق مسکن
ابوبکر البغدادی زخمی شده است؟

ارسال نظر برای این خبر


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]