آخرین اخبار روز ایران و جهان را در این سایت بخوانید.

اخبار روز ایران و جهان

تامین یارانه 500 هزار ایرانی با بازگشت آبونمان به قبوض گاز

بازدید : 334 |
درباره : اقتصادی , اجتماعی , |
تاریخ : سه شنبه 12 دی 1391 زمان : 11:04

با محاسبه مجدد هزینه 1500 تومانی آبونمان به قبوض گاز مشترکان خانگی شهری و روستائی، دولت از محل این افزایش درآمد یارانه نقدی بیش از 500 هزار ایرانی را تامین می‌کند...به گزارش خبرنگار مهر، دی ماه سال 1389 و همزمان با آغاز اجرای فاز اول قانون هدفمندسازی یارانه ها، با دستور رئیس جمهور هزینه آبونمان از صورت حساب مشترکان خانگی شهری و روستائی حذف شد.

بر این اساس، بار مالی قبوض گاز مشترکان خانگی در تمامی شهرها و روستاهای کشور به ازای صدور هر قبض 1500 تومان کاهش یافت، با این وجود از ابتدای مهر ماه سالجاری هزینه آبونمان مجددا به قبوض گاز مشترکان خانگی بازگشته است.
 
مسئولان شرکت ملی گاز با تاکید بر اینکه اضافه شدن مجدد هزینه آبونمان به قبوض گاز مشترکان مطابق با دستور ستاد هدفمندی یارانه‌ها انجام گرفته است، تاکید می‌کنند: این هزینه صرف تعمیر، نوسازی و نگهداری شبکه های خطوط لوله انتقال، توزیع و تغذیه گاز شهری و روستائی مورد استفاده قرار می گیرد.
 
در حال حاضر بیش از 15 میلیون و 300 هزار نفر مشترک در کل کشور از نعمت گاز طبیعی بهره مند هستند که برای هر دوره 35 تا 38 روزه برای این دسته از مشترکان قبض و صورت‌حساب گاز صادر می‌شود.
 
به عبارت دیگر، با اضافه شدن مجدد آبونمان به قبض گاز مشترکان در هر دوره 35 روزه معادل 23 میلیارد تومان به درآمدهای گازی دولت افزوده می شود.
 
با احتساب، یارانه ماهانه 45500 تومانی هر ایرانی با افزوده شدن مجدد هزینه آبونمان به قبوض گاز، دولت می تواند از محل این درآمد جدید یارانه نقدی بیش از 500 هزار نفر را در هر دوره تامین و پرداخت کند.
 
از سوی دیگر از 3 سال گذشته تاکنون با توافق شرکت ملی گاز ایران و بیمه ایران در قبوض گاز مشترکان خانگی شهری و روستایی هزینه‌ای تحت عنوان "حق بیمه" از مشترکان دریافت می شود.
 
در حال حاضر به ازای هر دوره صدور قبوض گاز (دوره 35 تا 38 روزه) 100 تومان برای مشترکان خانگی شهری و 50 تومان برای مشترکان روستایی حق بیمه تعیین و دریافت می شود.
مشترکان خانگی شهری و روستایی با پرداخت این حق بیمه، پس از وقوع حوادث جانی و مالی همچون انفجار، آتش سوزی و مسمومیت می توانند بخشی از خسارت وارد شده را از کارگزار بیمه دریافت کنند.
 
بر این اساس پرداخت غرامت فوت برای هر نفر در هر حادثه 181 میلیون ریال، غرامت نقص عضو و از کار افتادگی دائم برای هر نفر در هر حادثه 181 میلیون ریال تعیین شده است.
 
حداکثر تعهد پرداخت برای جبران هزینه‌های پزشکی ناشی از هر حادثه برای هر نفر مبلغ 350 میلیون ریال و برای جبران خسارت‌های مالی به ازا هر واحد مسکونی، مشاعات و اشخاص ثالث در هر حادثه تا مبلغ 250 میلیون ریال است.
 
از سوی دیگر شرکت ملی گاز قصد دارد به منظور ارائه خدمات بیشتر به مشترکان گاز خانگی، پیشنهادی را در قالب لایحه بودجه سال 1392 به مجلس شورای اسلامی ارائه کند و اخیرا پیشنهاد افزایش 2 برابری بیمه مشترکان گاز شهری و روستایی را در قالب لایحه بودجه سال 1391 وزارت نفت به دولت ارسال کرده است.
 
در صورت تصویب این لایحه پیشنهادی در دولت و سپس مجلس شورای اسلامی حق بیمه مشترکان خانگی شهری به 200 تومان و مشترکان روستایی به یکصد تومان به ازای هر دوره 2 ماهه افزایش می یابد.
 
هدف اصلی از افزایش حق بیمه مشترکان خانگی شهری و روستایی افزایش سطح خدمات رسانی بیشتر به مشترکان گاز طبیعی در کل کشور است از این رو به منظور فرهنگ سازی بیشتر درباره افزایش حق بیمه مذاکراتی با مسئولان بیمه هم انجام شده است.برچسب ها : آبونمان گاز , قبض گاز , حق بیمه مشترکان خانگی شهری و روستایی , گاز طبیعی , مشترکان خانگی ,
نویسنده : مدیر | نظرات (0)

اخبار مرتبط

آخرین خبرها

اسامی داوران هفته نخست لیگ برتر اعلام شد
حمله بی‌سابقه پروین به وزیر
طرح تشکیل استان آذربایجان مرزی
حسین فریدون پنجم شهریور محاکمه می شود
هانیه توسلی هم در تلویزیون ممنوع شد
تلاش بغداد برای کاهش تنش تهران لندن
اتحادیه املاک کرج: خانه ارزان شد اما اجاره پایین نیامد
قلعه نویی: اگر فحاشی 100 هزار نفر خوب است آن را به حسن زاده تقدیم می کنم
دروازه بان برزیلی برای حضور در تیم گیتی پسند وارد ایران شد
دزدی هنگفت از جنیفرلوپز
احتمال صدور حکم سه سال حبس برای نجفی
بویینگ 80 فروند هواپیما به ایران می‌فروشد
دوقلوهای داعشی مادر خود را سر بریدند!
واکنش‌ ها به نتایج همه پرسی در انگلیس
رقم کمک هزینه مسکن نمایندگان مجلس
سود وام مسکن کاهش یافت
راز قتل بازیکن سایپا
شبکه "من و تو" جای سالار عقیلی نیست!
مذاکره هوایی ایران و آمریکا کلید خورد
قیمت روز خودروهای وارداتی در بازار+ جدول
کاهش 100 هزار تا 6 میلیونی قیمت خودرو
حضور ناو جنگی ائتلاف دریایی خلیج عدن در ۵ مایلی کشتی «ایران شاهد»
تولید یک هواپیمای جدید 70 نفره در ایران
قیمت دیپلم و لیسانس و دکترا در بازار آزاد!
شش دلیل برای خوردن شکلات تلخ
خواهرزاده فردین در سریال درحاشیه+ تصاویر
چهار باور غلط درباره دویدن
اوباما: ایران بایدبخشی‌از راه‌ حل‌ یمن باشد
ادامه روند کاهشی قیمت اوراق مسکن
ابوبکر البغدادی زخمی شده است؟

ارسال نظر برای این خبر


کد امنیتی رفرش