آخرین اخبار روز ایران و جهان را در این سایت بخوانید.

اخبار روز ایران و جهان

طرح مسکن قشرهاي متوسط کليد خورد

بازدید : 917 |
درباره : اقتصادی , اجتماعی , |
تاریخ : سه شنبه 22 فروردین 1391 زمان : 9:23

ساخت مسکن در محلات خوب برنامه جديد دولت است...

سرانجام پس از وعده چند باره رئيس جمهور براي اجراي طرحي متفاوت از مسکن مهر براي رفع مشکل مسکن، طرح جديد دولت با عنوان «طرح مسکن اقشار متوسط» کليد خورد و جزئيات آغاز اين طرح از استان تهران توسط وزير راه و شهرسازي، مديرعامل بنياد مسکن و رئيس کانون سراسري انبوه سازان اعلام شد. به گزارش ايسنا، علي نيکزاد وزير راه و شهرسازي در حاشيه مراسم سالروز صدور فرمان بنيان گذار انقلاب اسلامي مبني بر افتتاح حساب صد و تشکيل بنياد مسکن انقلاب اسلامي درباره طرح ويژه مسکن وزارت راه و شهرسازي اظهار کرد: روش جديدي را در پيش گرفته‌ايم که ساخت مسکن با روشي متفاوت از روش‌هاي گذشته است. وي ادامه داد: در اين روش زمين‌هايي را که در اختيار داريم و همچنين زمين‌هاي دولتي را براي ساخت مسکن واگذار مي‌کنيم تا قيمت‌ها کنترل و توليد انبوه مسکن پيش برود.

ساخت مسکن در محلات خوب برنامه جديد دولت

نيکزاد در ادامه با بيان اين‌که پيشگام اين کار بنياد مسکن انقلاب اسلامي است، اظهار کرد: بنياد مسکن در يکي از محلات خوب تهران تعدادي واحد مسکوني را احداث مي‌کند. وزير راه و شهرسازي با تاکيد براين‌که توليد انبوه مسکن مهر توسط دولت و بنياد مسکن سبب تنظيم بازار مسکن بوده است، تصريح کرد: طرح جديد نيز جزو برنامه‌هاي دولت در سال 91 در شهر تهران و ساير کلان شهرهاست.

نحوه ثبت نام متقاضيان اعلام مي‌شود

وي در ادامه درباره شرايط متقاضيان اين طرح اظهار کرد: متقاضيان بايد واجد شرايط و قبلا از دولت تسهيلات و زمين نگرفته باشند آن گاه ما اين واحدهاي مسکوني را با تسهيلاتي در اختيار آن‌ها قرار مي‌دهيم. به عبارت ديگر اگر متقاضي مي‌خواهد خانه بگيرد و آورده کمي دارد مي‌تواند از خانه‌هايي که در اطراف شهرها و در شهرهاي جديد وجود دارد استفاده کند.اما اگر شرايط شغلي و اقتضائات ايجاب مي‌کند که در درون شهرهاي بزرگ خانه بگيرد ميزان آورده بالاتر خواهد بود. نيکزاد با اشاره به اين‌که دولت اين طرح را آغاز کرده است و توليد انبوه خواهد داشت، گفت: واگذاري اين واحدها احتمالا تا پايان سال به طول مي انجامد و نحوه ثبت نام متقاضيان اعلام مي‌شود.

نيکزاد: قيمت‌هاي بازار مسکن را هر روز از طريق سامانه معاملات املاک رصد مي کنيم

وزير راه و شهرسازي در ادامه درباره وضعيت بازار مسکن در سال جاري خاطرنشان‌کرد: قيمت‌هاي بازار را از طريق سامانه معاملات املاک هر روز رصد مي‌کنيم. سال گذشته در بازار اجاره موضوع رهن و اجاره يا اجاره بيشتر مطرح کردند که براي قشر کارمند که پولي را براي وديعه در نظر مي‌گيرد مشکل ايجاد کرد اما اصلاحي که در نرخ سودهاي بانکي اتفاق افتاد باعث مي‌شود که مشکلي نداشته باشيم. وي با بيان اين‌که مسکن انبوه را توليد مي‌کنيم و با توجه به ميزان آورده افراد در اختيار آن‌ها قرار مي‌دهيم، اضافه کرد: اگر کساني بخواهند بازار اجاره و مسکن را به هم بريزند برنامه و اختيار قانوني با قوت و قدرت اعمال خواهد شد که اين حق دولت و انتظار مردم از دولت است. نيکزاد در ادامه گفت: هر متقاضي که خانه بخواهد طي 3 ماه در اطراف تهران در شهرهاي جديد با شرايط آسان به او واحد مسکوني واگذار مي‌کنيم.

رئيس بنياد مسکن: نخستين بخش از طرح ويژه مسکن در اطراف اکباتان تهران اجرا مي شود

در همين ارتباط رئيس بنياد مسکن از آغاز اجراي اولين بخش طرح ويژه مسکن در اطراف اکباتان در شهر تهران خبر داد و گفت: سعي داريم چنين طرح‌هايي را در ساير استان‌هاي کشور نيز اجرا کنيم. به گزارش ايسنا، عليرضا تابش از ساخت مسکن براي قشرهاي متوسط جامعه در داخل شهرها خبر داد و گفت: ميزان آورده اين واحدهاي مسکوني بيشتر از مسکن مهر است.

برنامه ريزي براي اجراي طرح هاي مشابه در تمام استان ها

وي در ادامه گفت: اولين بخش از اين طرح در زميني با وسعت 15 هکتار در اطراف اکباتان احداث مي‌شود. همچنين طرح ديگري در گرم‌دره در دست احداث است و برنامه ريزي کرده‌ايم که در تمام استان‌ها پروژه‌هاي اين چنيني داشته باشيم.

رئيس کانون سراسري انبوه سازان: در حال مذاکره براي نهايي کردن طرح ساخت مسکن در چيتگر، تهرانسر و حکيمه هستيم

همچنين رئيس کانون سراسري انبوه‌سازان با اشاره به برخي جزئيات طرح مسکن اقشار متوسط گفت:‌ در حال مذاکره براي نهايي شدن اين طرح هستيم که در صورت توافق بر سر اجراي اين طرح، زمين‌هايي در مناطق حکيميه در شرق و چيتگر و تهرانسر در غرب تهران در نظر گرفته مي‌شود. ايرج رهبر در گفت‌وگو با ايسنا، درباره وضعيت بازار مسکن در سال جاري اظهار کرد: برنامه‌اي براي تثبيت قيمت‌ها نسبت به سال گذشته در بخش مسکن اجرا مي‌شود که براساس آن، 200 هزار واحد مسکوني در قالب مسکن مهر، خودمالک و بافت‌هاي فرسوده در داخل تهران ساخته مي‌شود. وي با بيان اين‌که اگر اين طرح نهايي شود کمک بسياري به کنترل قيمت‌ها در داخل پايتخت مي‌کند، اضافه کرد: با توجه به اين که تسهيلات يارانه‌اي به اين طرح اختصاص داده مي‌شود مخاطبان آن بايد شرايط مسکن مهر را داشته باشند.

کيفيت بالاتر نازک کاري تفاوت طرح جديد با مسکن مهر

رئيس کانون سراسري انبوه‌سازان تفاوت اين طرح با طرح مسکن مهر را در کيفيت بالاتر نازک‌کاري در طرح جديد دانست و اضافه کرد: قيمت ساخت اين طرح با توجه به امکانات آن تعيين مي‌شود به طوري که هر چه مشخصات و تجهيزات کامل‌تر باشد قيمت بالاتر خواهد بود. رهبر با اشاره به اين که با نصب پکيج، کولر، استفاده از کاشي مرغوب، سنگ در نما موجب لوکس‌تر شدن اين واحدهاي مسکوني نسبت به طرح مسکن مهر مي شود خاطرنشان کرد:‌به عبارت ديگر اين طرح تاحدودي اصلاح شده طرح مسکن لوکس است که زمستان سال گذشته توسط انبوه‌سازان پيشنهاد شد.

پيش بيني احداث 200 هزار واحد در 4 نقطه تهران و شهر جديد پرديس

وي با بيان اين‌که اين 200 هزار واحد در 4 نقطه شهر تهران و شهر جديد پرديس احداث مي‌شود، گفت: منطقه حکيميه در شرق تهران،‌ تهرانسر و چيتگر از مکان‌هايي است که در صورت نهايي شدن اين طرح واحدهاي مسکوني در آن ساخته مي‌شود.
برچسب ها : مسکن , مسکن مهر , طرح دولت برای مسکن , طرح مسکن , وام مسکن , مسکن قشرمتوسط , شرایط مسکن , انبوه سازان , واحد مسکونی , طرح مسکن اقشار متوسط , بنیاد مسکن , شهرسازی , زمین , کلان شهرها , تولید انبوه مسکن ,
نویسنده : مدیر | نظرات (0)

اخبار مرتبط

آخرین خبرها

اسامی داوران هفته نخست لیگ برتر اعلام شد
حمله بی‌سابقه پروین به وزیر
طرح تشکیل استان آذربایجان مرزی
حسین فریدون پنجم شهریور محاکمه می شود
هانیه توسلی هم در تلویزیون ممنوع شد
تلاش بغداد برای کاهش تنش تهران لندن
اتحادیه املاک کرج: خانه ارزان شد اما اجاره پایین نیامد
قلعه نویی: اگر فحاشی 100 هزار نفر خوب است آن را به حسن زاده تقدیم می کنم
دروازه بان برزیلی برای حضور در تیم گیتی پسند وارد ایران شد
دزدی هنگفت از جنیفرلوپز
احتمال صدور حکم سه سال حبس برای نجفی
بویینگ 80 فروند هواپیما به ایران می‌فروشد
دوقلوهای داعشی مادر خود را سر بریدند!
واکنش‌ ها به نتایج همه پرسی در انگلیس
رقم کمک هزینه مسکن نمایندگان مجلس
سود وام مسکن کاهش یافت
راز قتل بازیکن سایپا
شبکه "من و تو" جای سالار عقیلی نیست!
مذاکره هوایی ایران و آمریکا کلید خورد
قیمت روز خودروهای وارداتی در بازار+ جدول
کاهش 100 هزار تا 6 میلیونی قیمت خودرو
حضور ناو جنگی ائتلاف دریایی خلیج عدن در ۵ مایلی کشتی «ایران شاهد»
تولید یک هواپیمای جدید 70 نفره در ایران
قیمت دیپلم و لیسانس و دکترا در بازار آزاد!
شش دلیل برای خوردن شکلات تلخ
خواهرزاده فردین در سریال درحاشیه+ تصاویر
چهار باور غلط درباره دویدن
اوباما: ایران بایدبخشی‌از راه‌ حل‌ یمن باشد
ادامه روند کاهشی قیمت اوراق مسکن
ابوبکر البغدادی زخمی شده است؟

ارسال نظر برای این خبر


کد امنیتی رفرش